Tatry jsou krajinou vysokých skalních štítů a hlubokých dolin s krásnými horskými jezery. Vypínají se nad okolím jako vysoká skalní hradba. Jsou mimořádně přitažlivé pro vysokohorské turisty, horolezce, skialpinisty, lyžaře, ale i pro běžné turisty. V listopadi 2004 postihla Vysoké Tatry ničivá vichřice. Vichřice, dosahující rychlosti až 170 kilometrů v hodině, zcela zničila 12.000 hektarů lesního porostu na dolních svazích Tatranského národního parku. Vítr tak poničil téměř polovinu z centrální části tatranských lesů s celkovou rozlohou 25.000 hektarů. Dalších 12.000 hektarů vítr poškodil částečně. Následky jsou viditelné na mnohých místech, zejména okolo hlavní cesty svobody. Není třeba mít obavy, lokality kde sa sportuje, chodí na túry a pod. buď už jsou nebo brzy budou v pořádku a přístupné. Svou návštěvou můžete i Vy přispějet k rychlé obnově. ...

Doporučujeme navštívit

  Východiska  nahoru  Další informace:
Poprad
vzhledem ke své poloze u hlavní železniční tratě a na hlavním silničním tahu je přirozeným východiskem Vysokých Tater.
Kežmarok
kromě centra s měšťanskými domy a hradu se do Kežmarku jezdí hlavně kvůli dvěma kostelům ležících blízko historického centra. Do Kežmarku je to z Popradu 15km.
Ždiár
liší se od ostatníh osad tím, že je neobvykle dlouhá. Dřevěné domky jsou roztroušeny podél pravé strany silnice na začínajících svazích pohoří Spišská Magura. Protože svahy jsou ideální pro rodiny s dětmi, je tady v zimě přeplněno.
Tatranská Kotlina
osada s několika léčebnými domy, atrakcí je Belianská jeskyňa {délka 1.7km).
Tatranská Lomnica
leží asi 5km od Starého Smokovce a patří spolu se Štrbským plesem a Smokovcem ke třem néjoblíbenějším místům v Tatrách. Je zde kabinková lanovka na Skalnaté pleso a Lomnický Štít.
Starý Smokovec
má ideální polohu uprostřed Vysokých Tater. Je zde stanice pozemní lanové dráhy. Asi 2 km dlouhá lanovka nás dopraví na Hrebienok do nadmořské výšky asi 1300m.
Tatranská Polianka
leží mezi Starým Smokovcem a Vyšnými Hágy, je lázeňskou osadou.
Štrbské Pleso
leží v nadmořské výšce 1355m je néjvýše osadou Vysokých Tater. Leží na jižním břehu stejnojmenného jezera. Hodí se jako výchozí bod pro túry do Mlynické doliny a na Popradské pleso.
Podbanské
je vstupní branou do oblasti západních Tater. V Podbanské začíná tzv. Cesta svobody, silnice vedoucí podél celých Tater a spojující jednotlivé osady. Je jednou z néjstarších tatranských osad.
  Hory výletní místa  nahoru  Další informace:
Malý Pyšný štít (2590m)
Lavínová veža (2600m)
Kotlový štít (2601m)
Lavínový štít (2606m)
Malý Ľadový štít (2602m)
Zadný Gerlach (2616m)
Ľadový štít (2627m)
Ľadový štít (2627m)
Lomnický štít (2642m)
Gerlachovský štít (2654m)
  Hrady a zámky  nahoru  Další informace:
Kežmarok
hrad byl od svého vzniku v 15.stol. několikrát přestavován a slouží dnes jako muzeum.
Spišský hrad
původně královský hrad byl postaven v polovině 13. století na travertinovém bralu s výhodnou polohou, převyšující okolí. Stavebním materiálem byl tedy spišský travertin, nacházející se v bezprostřední blízkosti. V roce 1993 byl jeden z největších hr
Oravský hrad
Oravský hrad se nachází na 112 metrů vysokém skalním ostrohu nad obcí Oravský Podzámok v okrese Dolný Kubín. Jedná se o jeden z nejzachovalejších slovenských hradů, při jehož prohlídce je nutné zdolat velké množství schodů.
  Zajímavosti  nahoru  Další informace:
Štrbské pleso
Štrbské pleso se nachází v nadmořské výšce 1346 m a pyšně se řadí mezi nejznámější a nejnavštěvovanější plesa ve Vysokých Tatrách.
Zbojnická chata (1960m)
je celoročně otevřená vysokohorská chata v horní části Velké Studené doliny, ukrytá za Zbojnickým hřbetem.
Zamkovského chata (1475m)
je útulná, vysokohorská chata pod horní hranicí lesa v dolní části Malé Studené doliny.
Téryho chata (2015m)
je nejvýše položená celoročně otevřená chata ve Vysokých Tatrách v horské části Malé Studené doliny u Pěti Spišských ples.
Sliezsky dom (1670m)
je horský hotel na prahu Velické doliny, na břehu Velického plesa.
Skalnatá chata (1751m)
nachází se na prahu Skalnaté doliny a byla předtím kamennou chatou. První návštěvníci Skalnaté doliny nocovali pod převislým balvanem, tzv. Ohniskem, pod Skalnatým plesem. Jeho zatarasením r. 1841 a obezděním r. 1877 vznikl primitivní přístřešek a da
Rainerova chata
v chatě je malá expozice historie a současnosti horských nosičů, sbírka starého horolezeckého nářadí a starých lyží. Je cenným dokladem dobové architektury chat. Tradicí chaty je program "Klanění Třech králů" u sněhového Betlému (folklórní skupiny dě
Chata u Zeleného plesa (1551m)
nachází se v Dolině Zeleného plesa na východním břehu jezera se stejným názvem, která je turisty, cyklisty, horolezci i lyžaři vyhledávaná pro mimořádně dobré terénní podmínky na uvedené sporty.
Chata u Popradského plesa (1494m)
je nejnavštěvovanější chatou s celoročním provozem ve Vysokých Tatrách, situovaná v krásném prostředí Mengusovské doliny na severním břehu Popradského plesa.
Belianska jaskyňa
nachází se v Tatranské Kotlině ve svahu Kobylího vrchu na východním okraji Belianských Tater. Vznikla korózní a erózní činností vod z ledovců a srážek ve vápencích Belianských Tater. Již v roce 1731 ji pravděpodobně navštívili zlatokopové, objevena b
Pieninský národný park
leží severovýchodně od Vysokých Tater, vznikl v roce 1967. Ovšem již v roce 1932 zde byl vyhlášen první mezinárodní přírodní park v Evropě, který tvořili Pieniński Park Narodowy a Slovenská prírodná rezervácia v Pieninách. Park je velice členitý, čem
Bilíkova chata (1255m)
nachází se těsně pod střediskem Hrebienok v lesnatém prostředí Studené doliny na jihovýchodním úbočí Slavkovského štítu.
Chata Plesnivec (1290m)
turistická chata - Dolina Siedmich prameňov.
Chata pod Rysmi (2250m)
je najvýše položená chata ve Vysokých Tatrách, jen v letnom období (květen-říjen), postavená v Mengusovskej dolině. Okolo nej vedie frekventovaný turistický chodník na Rysy.
Chata pod Soliskem
je nejmladší vysokohorská chata ve Vysokých Tatrách a nachází se na jižním svahu Predného Soliska ve výšce 1840 m.n.m.. Byla postavena zároveň se Sedačkovou lanovou dráhou II, která vede ze Štrbského Plesa na Solisko a nachází se v blízkosti horní st
  Muzea  nahoru  Další informace:
Múzeum oravskej dediny
nachází se asi 3 kilometry na východ od Zuberce pod severními úbočími masivu Brestová. Skanzen se rozprostírá u silnice, spojující Zuberec, chatu Zverovku a Roháčskou dolinu. Tento skanzen patří k jedněm z nejkrásnějších v Evropě. Protéká jím typický
Múzeum liptovskej dediny - Pribylina
jeden z nejmladších skanzenů na Slovensku. V expozici jsou umístěny dokonalé kopie domů, které se nacházely v zátopové oblasti Liptovské Mary. Na každém domečku je tabulka s informací o jeho původu, majiteli a jeho společenském a sociálním postavení.
Ždiarská izba
lidová architektura v Belianskych Tatrách. Kroje, hračky, hudební nástroje a předměty denní potřeby.
Podtatranské muzeum
historické muzeum věnované historii Popradu a okolí, patří k néjstarším na Slovensku.
Muzeum na hradě Kežmark
vývoj města a činnost kežmarských spolků v minulosti.

-------------- Možnosti ubytování v oblasti --------------


Apartmán  
ZvětšitApartmány Radana,Štrba-Vysoké Tatry Detaily ve stéjném okně    detailyDetaily v novém okně, pouze jedno, pro všechny objekty
Stručný popis: Apartmánové ubytovanie v rodinnom penzione Radana na podhorí Vysokých Tatier v Štrbe južne pod Štrbským plesom.
Kontakt: telefon:, mobil: 00421 917 690 901, internet:http://www.radanatatry.sk, e-mail: e-mail-klikni
Cena: Letná sezóna od 8,5 Eur osoba/noc- pobyt min 5 nocí    Zimná sezóna od 10 Eur osoba/noc- pobyt min 5 nocí   

Chaty  
ZvětšitChata Kalafut Detaily ve stéjném okně    detailyDetaily v novém okně, pouze jedno, pro všechny objekty
Stručný popis: Útulná drevenica so spoločenskou miestnosťou, 2 spálňami, samostatnou kuchyňou a kúpelňeou pre 6 a 10 ľudí v Malej Frankovej - oblasť Zamaguria medzi Vysokými Tatrami a Pieninami, pri poľských hraniciach. Štýlová ľudová architektúra a krásna príroda.
Kontakt: telefon: 421/2/643 65 731, mobil: 421/907 745 132, internet:, e-mail: e-mail-klikni
Cena: 1200,- Sk/chata na noc pre 6 osôb- 150,- Sk/noc pre každú ďalšiú os.   

Chalupy  
ZvětšitVila Marko Detaily ve stéjném okně    detailyDetaily v novém okně, pouze jedno, pro všechny objekty
Stručný popis: Vila MARKO - Štyri dvojposteľové izby /možnosť 1x prístelka/,TV, kúpelka, WC, Spoločná kuchynka - Tri apartmány,2x dvojposteľové izby, TV, kúpelka, WC, kuchynka.
Kontakt: telefon: 00421 52 7731356, mobil: 0905 295 801, internet:www.marko.tatry.szm.sk, e-mail: e-mail-klikni
Cena: cena lozka 300.-sk/noc
Cena na víkend: tlf. dohoda

Chalupy  
ZvětšitDrevenica Detaily ve stéjném okně    detailyDetaily v novém okně, pouze jedno, pro všechny objekty
Stručný popis: Stýlová drevenica v Mengusovciach-vo Vysokych tatrach.kapacita 6-10osôb
Kontakt: telefon: 00421 52 7731356, mobil: 0905 295 801, internet:www.marko.tatry.szm.sk, e-mail: e-mail-klikni
Cena: 2500.-sk/noc/celý objekt
Cena na víkend: tlf. dohoda

Další chaty a chalupy v oblasti...