Interiér

Chata Pohádka

Kontakt:
mobil:
737 953 537
e-mail:
e-mail-klikni
internet:
www.pohadka.czweb.org/

Obsazené termíny
 Objednat pobyt  On-line
sdílet na Facebooku: Sdílet na Facebooku

InteriérPohled od rybníčkuKuchyněKoupelnaLožniceZimní pohled

Stručný popis :
Sněhurku a 7 trpaslíků ani Rumburaka u nás neuvidíte zato můžete strávit pohádkově romantickou dovolenou. Chata má 3 ložnice až pro 8 osob, plně vybavenou kuchyň a obývací pokoj s krbem.

Popis:
Chata je jednopatrová - v přízemí plně vybavená kuchyň i s lednicí a mikrovlnkou spojená s obývacím pokojem. Funkční krb jistě neponechá milovníky romantiky v klidu - těšte se. V přízemí je ještě koupelna a WC. V prvním patře jsou 3 ložnice (2+2+4). Ačkoliv jsme se dlouho bránili, i do Pohádky již dorazila civilizace a tak si místo hraní loutkového divadla či četby u krbu po večerech můžete naladit mnoho satelitních programů. Pokud ale budete televizi ignorovat:-), při posezení na terase vás čeká ten nejkrásnější program - les, voda, kopce kolem:-) Své čtyřnohé mazlíčky prosím zanechte doma /ani Maxipes Fík nemá vyjímku / a v chatě nekuřte /brouk Prskavec to jednou zkoušel, ale dostal na pamětnou a od té doby to nedělá/. Z důvodu alergií jsme nuceni zavést tato opatření, která chrání Vás i další hosty, kteří využijí pohostinnosti chaloupky. Před chatou je slunná terasa se zahradním nábytkem. Auto můžete schovat do garáže. Využívání ohniště a houpačky přímo u chaty je samozřejmostí. Pokud si rádi zahrajete ping-pong, stačí jej vytáhnout z garáže. Pro zimní sezonu je ideální svah na boby, saně i lyže či snowboard pár kroků od chaty a je na něj vidět z oken - ideální pro dětské radovánky.

Okolí:
Jeseník a jeho okolí nabízí bohaté možnosti rekreace ve všech ročních obdobích. Horní Lipová je výborným výchozím bodem pro turistiku nebo jen toulání po lesích, sběr hub, malin a borůvek. Přímo kolem chaty vede turist. značka. Je možno vydat se na Rejvíz (rašeliniště, Mechová jezírka), Šerák, Červenou horu, Obří skály atd. Skvělé podmínky i pro cykloturistiku. Ke koupání je možno v letních měsících využít nejen koupaliště v Jeseníku, ale i několik romantických zatopených lomů, za každého počasí lze navštívit bazén s vodopádem, protiproudem a whirpoolem v Priessn. lázních nebo krytý bazén v České Vsi. Velkou atrakcí jsou horské minikáry na Ramzové, kde je také celoročně v provozu lanovka na Šerák. Na několika místech je možná jízda na koni, v České Vsi je nově vybudované centrum westernového ježdění. Za nepříznivého počasí je možno navštívit 2 squash centra (lze půjčit veškeré vybavení), bowling a kuželky. V Jeseníku jsou také tenisové kurty, posilovny, solária, internetová kavárna, v Priessn. lázních i minigolf a v zimě ledová plocha. Najdete zde Vodní tvrz s muzeem, v nedalekých Zlatých Horách je hornické muzeum rýžování zlata. Je možno zúčastnit se exkurze na největší přečerpávací elektrárnu v Evropě (Dlouhé Stráně) a podniknout výlet do lázní Karlova Studánka a na nejvyšší horu Jeseníků Praděd (1492 m). v okolí do 15 km je několik center sjezdového lyžování (Červenohorské sedlo, Petříkov, Lipová, Ostružná), nejbližší vlek s nočním lyžováním je v Lipové na "Miroslavi".

Další informace Další informace z oblasti (východiska, hory, hrady a zámky, muzea, zajímavosti...)

Cena: 1.600,. Kč za chatu a noc

Cena na víkend: 3.200

Celkový přehled

  Základní informace
Max.počet 8 Domácí zvíře ne Kouření v objektu ne            

  Vnitřní vybavení
Kuchyně 1 Obývací pokoj 1 Ložnice 3 WC 1 Koupelna sprcha 0 Koupelna vana 1
Dětská postýlka 0 Televizor ano Satelit ano Video ne Telefon ne Přípojka k internetu ne
Terasa ano Vnitřní krb ano Sauna ne Spol.místnost ne Cvičící místnost ne    

  Venkovní vybavení
Zahrada malá ne Zahrada velká ano Oploceno ne Krb venkovní ne Ohniště ano Gril ano
Bazén ne   Parkovacích míst 4                

  Možnosti sportu a zábavy - [km]
Běžecké lyžař.trasy 1 Cyklistické trasy 1 lyž.vlek 2 Tenis 1 Golf 0 Jízdárna 14
Krytý bazén 10 Koupaliště 10                

  Možnosti stravování a dopravy - [km]
Restaurace 1 Obchod 3 Nák.centrum 10 Autob.zastávka 1 Vlaková zast. 1