Chalupa Kout na Šumavě

Chalupa Kout na Šumavě

Kontakt:
mobil:
776121992
e-mail:
e-mail-klikni
internet:
www.slad.wz.cz

Obsazené termíny
 Objednat pobyt  On-line
(Nezávazné objednání pobytu)

sdílet na Facebooku: Sdílet na Facebooku

Chalupa Kout na ŠumavěChalupa Kout na ŠumavěChalupa Kout na ŠumavěChalupa Kout na ŠumavěChalupa Kout na ŠumavěChalupa Kout na Šumavě

Stručný popis :
Roubená chaloupka v obci Kout na Šumavě,7 km od Domažlic (Chodsko).Možnost nádherných procházek k okolním památkám (turistika,rybaření,houbaření,koupání).

Popis:
Roubená chaloupka (kulturní památka) leží 7 kilometrů jihozápadně od Domažlic v obci Kout na Šumavě č.p. 74. Obec se nachází na rozhraní Českého lesa a Šumavy nedaleko Všerubského průsmyku, obklopena lesy a kopci s možností nádherných vycházek k okolním památkám. Oblast je též vhodná pro cykloturistiku, je zde velké množství značených cyklostezek (kola možno uzavřít do stodoly), rybaření a houbaření. Obec je vzdálena 8 kilometrů od hraničního přechodu se SRN (Všeruby - Eschelkam). Koupání v koupališti ve Kdyni vzdálené 3km ,nebo v průzračné vodě bývalého lomu, který je vhodný i pro potápěče (2km)). Aquapark- Centrum vodní zábavy ve Kdyni(www.bazen-kdyne.cz). Nabízí velký bazén s 60m tobogánem,masážní chrliče a trysky i vodní houpačku.Teplota vody od 26 do 40 stupňů podle toho jaký bazén zvolíte.Dále i bazén ve tvaru lodě pro nejmenší se skluzavkou. Známé je též koupaliště Babylon (15km) Doprava - nejlépe autem , zastávka autobusu cca 50m , železnice 0,5km. Chalupa je vhodná pro rodiny s dětmi, nebo pro menší kolektivy.

Okolí:
Nad vesnicí zřícenina hrado Rýzmberg a Herštejn,Kdyně rozhledna Koráb, historické Domažlice - Chodský hrad s museem a vyhlídkovou věží, dále dominanta Domažlic válcová věž s rozhlednou, Klenčí museum spisovatele J.Š.Baara a jeho pomník na Výhledech s pěknou vyhlídkou, Čerchov - nevyšší hora Českého lesa s Kurzovou věží, Újezd - pamětní síň Jana Sladkého Koziny, zámek v Horšovském Týně, Železná Ruda s Černým a Čertovo jezerem, Chudenice s Americkou botanickou zahradou a Rozhlednou Bolfánek, museum řemesel v Kolovči, vodní hrad Švihov, zámek Klenová a další. Po 32 letech se v Koutě na Šumavě začalo opět vařit vynikající Koutské pivo. Vaří se 10,12,14 a 18 stupňové pivo (i černé ). Pivo není pasterované, takže si přijdou na své milovníci pěnivého moku.

Další informace Další informace z oblasti (východiska, hory, hrady a zámky, muzea, zajímavosti...)

Cena: 230 Kč/osobu - Náklady za el. energii.   

Cena na víkend: 2500

Celkový přehled

  Základní informace
Max.počet 8 Domácí zvíře ano Kouření v objektu ano            

  Vnitřní vybavení
Kuchyně 1 Obývací pokoj 1 Ložnice 1 WC 2 Koupelna sprcha 1 Koupelna vana 0
Dětská postýlka 0 Televizor ano Satelit ne Video ne Telefon ne Přípojka k internetu ne
Terasa ano Vnitřní krb ano Sauna ne Spol.místnost ne Cvičící místnost ne    

  Venkovní vybavení
Zahrada malá ano Zahrada velká ano Oploceno ano Krb venkovní ne Ohniště ano Gril ne
Bazén ne   Parkovacích míst 4                

  Možnosti sportu a zábavy - [km]
Běžecké lyžař.trasy 18 Cyklistické trasy 1 lyž.vlek 18 Tenis 0 Golf 0 Jízdárna 0
Krytý bazén 2 Koupaliště 3                

  Možnosti stravování a dopravy - [km]
Restaurace 1 Obchod 1 Nák.centrum 2 Autob.zastávka 1 Vlaková zast. 1